Cesta: Drom, romské středisko / Tiskové zprávy


27.03.2013

Projekt „Máš na to!“ podpořil děti ze sociálně vyloučených lokalit

Více než dvě stovky dětí se zapojily do projektu „Máš na to!“, který realizovaly organizace DROM, romské středisko a RATOLEST BRNO ve spolupráci se ZŠ a MŠ Brno, nám. 28. října 22.


18.03.2013

Cestou komunitní práce

Nové cesty pro práci s romskými komunitami v brněnských sociálně vyloučených lokalitách se rozhodli hledat pracovníci organizace DROM, romské středisko.


31.10.2012

Děti ze sociálně vyloučených lokalit mají zájem o vzdělávání ve volném čase

Realizujeme nový projekt "Máš na to!", jehož cílem je zvýšit vzdělanostní šance dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.


19.09.2012

DROM, romské středisko pořádá akci pro školy

V tomto roce se Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež DROM opět zapojí do Týdne nízkoprahů, který pořádá Česká asociace streetwork za účelem zviditelnění a prezentace nízkoprahových klubů.


19.07.2012

Do projektu Šanci dětem! se zapojilo téměř pět set dětí z vyloučených lokalit

Více než dva roky realizovala organizace DROM, romské středisko projekt Šanci dětem!. Projekt byl zaměřen na mimoškolní vzdělávání dětí a mládeže z lokalit ohrožených sociálním vyloučením v městských částech Brno-střed a Brno-sever. Vzdělávacích aktivit se v rámci projektu zúčastnilo celkem 458 dětí a žáků a 76 pracovníků, kteří pracují s dětmi v nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež a žáky na základních školách.