NÁŠ PŘÍBĚH

Příběh DROM je příběhem o vůli měnit věci okolo sebe k lepšímu a také o odhodlání hledat řešení tam, kde je ještě nikdo nehledal.
Začali ho psát v roce 1989 Leoš Fučík a Ignác Zima. Tehdy začali s aktivitami pro děti v katastrofálních podmínkách pavlačového domu na Bratislavské 41.
Od 90. let stál DROM, romské středisko u zrodu mnoha zásadních inovací v sociální oblasti – od romských pedagogických asistentů ve školách, přes komunitní bydlení, až po zdravotně sociální pomocníky a asistenty prevence kriminality.

Poskytujeme unikátní služby klientům od předškolního věku až po seniorský, stabilně více než tisícovce ročně. Nejzásadnější pro nás je ale to, že jsme v úzkém kontaktu s lidmi, kterým umíme pomoct a kteří nám věří. Příběh DROM je totiž také příběhem o víře v podporu. Příběhem, který na DROM píšeme každý den.

NAŠE POSLÁNÍ

DROM, romské středisko je příspěvkovou organizací statutárního města Brna zřízenou za účelem zajištění podpory městským částem v procesu sociálního začleňování. Posláním organizace je pomáhat zřizovateli k plné integraci sociálně vyloučených obyvatel do společnosti, mapovat problémy sociálně vyloučených lokalit a propojovat subjekty veřejné správy a neziskového sektoru na místní úrovni tak, aby spolupracovaly při sociálním začleňování.

Úzce spolupracujeme s Nadačním fondem Verda, podporujícím vzdělávání romských studentů (www.verda.cz).