DROM, romské středisko, zve na slavnostní sázení Stromu radosti. Akci doprovodí workshopy i živá hudba

DROM, romské středisko, zve na slavnostní sázení Stromu radosti. Akci doprovodí workshopy i živá hudba

Čtvrtek 18. října bude v parku Hvězdička – Eugena Horvátha při romském středisku DROM patřit zábavě, kultuře a také zahradničení. Organizace totiž pořádá slavnostní sázení Stromu radosti, se kterým pomohou děti, zaměstnanci organizace i političtí zástupci města. Kromě samotného sázení stromu se mohou návštěvníci těšit také na bohatý doprovodný program v podobě workshopů, tanečních vystoupení i živé hudby.

Odpolední akce v parku Hvězdička Eugena Horvátha začne v 15 hodin a potrvá až do podvečera. Určena je dětem i dospělým nejen z přilehlého okolí. Hlavním bodem programu bude zasazení nového Stromu radosti. „Strom jsme se rozhodli pojmenovat symbolicky. Věříme, že bude skutečně dlouhá léta dělat radost všem našim zaměstnancům i návštěvníkům parku,“ komentuje Miroslav Zima, ředitel romského střediska DROM. Sázení stromu se kromě zástupců DROM a dětí navštěvujících místní nízkoprahový klub pro děti a mládež zúčastní také političtí zastupitelé města, svoji účast přislíbil například David Oplatek, zastupitel z městské části Brno – střed.

Kromě samotného aktu sázení stromu se však návštěvníci mohou těšit i na další zajímavý program. Své taneční umění předvedou členky souboru Piroš Rouža působící při NDZM pod vedením Růženy Krištofové, odpoledne zpestří také živá hudba v podání Gypsi Lopez Band. Děti i dospělí se pak mohou zapojit také kreativně. Připraveny jsou tvořivé dílničky, organizace Barvy brněnského Bronxu, která akci podpořila, zase nabídne workshop na tvorbu koláží. „Každý návštěvník se bude mít navíc možnost podílet na tvorbě velkého obrazu Stromu radosti, který se po ukončení akce stane součástí výzdoby našich prostor,“ doplňuje Miroslav Zima.

Zpět