Park Hvězdička hostí již čtvrtý bleší trh. Kromě výhodných nákupů nabídne i zábavu a doprovodný program

Park Hvězdička hostí již čtvrtý bleší trh. Kromě výhodných nákupů nabídne i zábavu a doprovodný program

Staré oblečení, knihy i věci z domácnosti budou moci zájemci nakupovat i prodávat na již čtvrtém Blešáku v parku Hvězdička. Ten proběhne ve středu 26.9. od 15 do 18 hodin. Akce, kterou pořádá spolek Barvy brněnského Bronxu společně s organizací DROM, romské středisko, nabídne kromě možnosti nákupu zboží také občerstvení, hudbu i zajímavý workshop.

Blešího trhu v parku Hvězdička – Eugena Horvátha se mohou zájemci o prodej starých věcí zúčastnit zcela zdarma. „Věci, které se někomu zdají neužitečné mohou jinde ještě dobře posloužit. Prodejci tak mohou přinést v podstatě cokoliv, my jim pomůžeme postavit prodejní místo, samotný prodej už bude na nich,“ vysvětluje organizátorka akce Tereza Melicharová. Cílem akce je podle ní nejen výměna a nákup zboží, ale i setkávání občanů komunity a podpora smysluplného trávení volného času. Pro všechny zúčastněné je tak připraven také doprovodný program v podobě workshopu zdobení IKEA tašek, zajištěna je i hudba a občerstvení. Akce se koná za každého počasí.

Bleší trh je jednou z aktivit tříletého komunitního projektu Barvy brněnského Bronxu (BBB), který reaguje na situaci v sociálně vyloučené lokalitě Zábrdovice, přezdívané též brněnský Bronx. Lokalita se zejména v posledních letech velice rychle mění, příliv nových obyvatel přináší příležitost změny a vzniku pestré komunity tvořené z místních i nově příchozích. Cílem projektu je tedy vytvořit místní otevřenou a svébytnou komunitu.

Zázemí postupně vytváříme na Bratislavské 68 v prostorách bývalé Káznice, kde vzniká komunitní centrum pro naše aktivity, jako jsou například umělecké dílny-keramika, vyšívání, divadelní dílna. Připravujeme hudební zkušebnu a pouštíme se do vydávání vlastních novin. Rádi poskytneme prostor iniciativním lidem z lokality, aby zde realizovali svoje plány,“ uvedla Tereza Melicharová.

Kontakt na organizátory akce:,

Tereza Melicharová,  Spolek Tripitaka, 605 452 688.

Věra Ivicová, Drom, romské středisko, 777 477 820,

Zpět